Dla kogo
Pozostałe kryteria

Perfumy Boucheron

Twórcą marki Boucheron jest urodzony w 1830 roku Frédéric Boucheron. Pierwszy sklep jubilerski Boucheron powstał w 1858 roku w ekskluzywnej dzielnicy Paryżu tuż przy pałacu Palais –Royal. Marka od samego początku słynęła przede wszystkim z eleganckich zegarków oraz strojnej biżuterii. Wyróżnikiem wyrobów Boucheron zostały kwiatowe, roślinne motywy oraz bardzo bogate zdobienia. Frédéric Boucheron był perfekcjonistą i wielbicielem technicznych eksperymentów. Tworzenie biżuterii to w rozumieniu Boucherona sztuka wymagająca przemyślanych metod działania oraz wysokiej jakości materiałów. 

Marka Boucheron zasłynęła również w przemyśle perfumeryjnym. Pierwsze perfumy zostały wydane w 1988 roku i zostały nazwane po prostu „Boucheron”. Jest to orientalno – kwiatowa propozycja zapachowa dla kobiet. Boucheron ma na koncie kilkanaście różnorodnych kompozycji zapachowych. Jednymi z najbardziej znanych zapachów są te z kolekcji 

"Jaipur", natomiast w ostatnich latach rynek podbijają perfumy

 "Quatre", występujące zarówno w damskiej, jak i w męskiej wersji. Każdy perfumeryjny projekt tej marki to woń zamknięta w niezwykle eleganckim, pełnym klasy flakonie.

marki

Dla kogo
Pozostałe kryteria